دریچه پادری هودباد صنعت
Rate this post

دریچه پادری

بهترین گزینه برای ایجاد ارتباط میان دو محیط در جهت انتقال هوا از فضایی به فضای دیگر دریچه پادری است. از قابلیت‌های این دریچه این است که بر روی پارتیشن, دیوار و درب نصب میشود با توجه به تنوع رنگ بندی زیبایی محیط را افزایش میدهد. بسیاری از مهندسین در مکان‌هایی که هوای سنگین دارد از لوور پادری استفاده میکنند. زیرا با عملکرد این دریچه باعث منتقل شدن هوا میشود.

این دریچه در انواع گوناگون تولید میشود و برای محیط‌های مختلف همانند سرویس‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها بسیار کاربردی است. در این مقاله مطالبی در زمینه دریچه‌های پادری و کاربردهای گوناگون آن در اختیار شما قرار میدهیم.

دریچه پادری چیست؟

نام دیگر این دریچه در ساختمان سازی و تهویه هوا, لوور پادری نام دارد. یک انتخاب ایده‌آل در زمینه گردش هوا بین دو محیط و ارتباط ما بین دو فضا است. از کاربردهای چنین دریچه در سرویس بهداشتی و سالن‌های ورزشی است زیرا شرایط وارد شدن هوای تازه در آنها بسیار کم است.

بیشتر بخوانید :
دمپر هوا 

عملکرد این دریچه به صورتی است که فشار منفی موجود به وسیله مکش در تخلیه هوا در آن خنثی میشود. در مجموع پایه و اساس این دریچه‌ها طبق اختلاف فشار در دو محیط است و هوا از یک محیط پرفشار به محیط کم فشار هدایت میشود. در این میان می توان با نصب این دریچه بر روی پارتیشن و یا درب‌ها, بین دو بخش یک رابطه بدون داشتن دید مستقیم به وجود آورد و هوا در این بین به سادگی در حال انتقال باشد. بیشتر نصاب‌ها در زمان نصب این دریچه‌ها را در بخش پایینی درب قرار میدهند تا انتقال ساده‌تر صورت بگیرد.

کاربرد دریچه پادری

با نصب کردن لوور پادری بر روی درب‌ها, هوا در میان دو بخش در جریان است تا به تعادلی نسبی در این دو مکان برسد. از مهم‌ترین وظایف این دریچه از نظر تخصصان انتقال هوا در و محیط است. این دریچه‌ها در مکان‌های مختلفی قابل استفاده است اما برخی از اصلی‌ترین آنها را نام میبریم.

  • محیط‌های اداری
  • بیمارستان‌ها
  • سالن ورزشی
  • سرویس‌های بهداشتی
  • موتورخانه
  • اتاق‌های ژنراتور
بیشتر بخوانید :
دمپر کانالی صنعتی

انواع لوور پادری

این دریچه‌ها در انواع گوناگونی از نظر جنس هستند. خریدار میتواند در زمان خرید بسته به شرایط محیطی گزینه مناسبی را انتخاب کند. در ادامه مقاله در مورد انواع این دریچه‌ها بیشتر توضیح میدهیم.

موتور دمپر

دریچه پادری آلومینیومی

این مدل دریچه دارای دو قطعه آلومینیومی است و بر روی هر یک از آنها سوراخ‌هایی وجود دار که در هنگام نصب باید روبروی هم قرار بگیرد. بعد از بررسی این سوراخ‌ها نصاب دو قاب را در محل انتخاب شده نصب میکند. پره‌های این دریچه جنس آلومینیومی دارد که امکانی برای دیده شدن محیط فراهم نمیکند. دریچه آلومینیومی را میتوان بر روی درهای آهنی, آلومینیومی, یو پی وی, چوب و استیل نصب نمایید.

بیشتر بخوانید :
دمپر موتور هوا بند

دریچه های پادری استیل

این مدل دریچه را بر روی درب آزمایشگاه‌ها نصب می کنند که در آنجا گاز اسیدی زیادی در جریان است. ساختار دریچه استیل به گونه‌ای است که به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی خراب نمیشود. این نوع از دریچه‌ها در بازار به دو شکل تک قاب و دو قاب وجود دارد و خریدار طبق نیاز خود میتواند انتخابی درست داشته باشد.

دریچه پادری پلاستیکی

این دریچه‌ ای بی اس است و گزینه‌ای مناسب برای نصب بر روی درب دستشویی و حمام است. از مزیت های این نوع دریچه عدم رنگ آمیزی آن است این نوع لوور مانند گزینه آلومینیومی دارای دو قاب است که یک قاب پره پلاستیکی دارد. این دریچه امکان دید را غیر ممکن میکند.

بیشتر بخوانید :
دریچه خورشیدی

دریچه های پادری چوبی

این لوور پادری بر روی درب‌های چوبی نصب میشود. با پیشرفت فناوری طراحی و فرایند تولید این دریچه‌ها بدون دخالت دست ایجاد میشود. ماشین آلات پیشرفته این دریچه‌های چوبی را تولید میکند. سال‌های قبل این دریچه‌ها را با برش‌های کوچک و به واسطه دست تولید میکردند. نصاب میتواند در زمان نصب این دریچه بر روی درب چوبی از چوب و پیچ نیز استفاده کند.

تولید محتوا و سئو توسط شرکت طراحی سایت تفکربرتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.