دریچه خورشیدی هودبادصنعت
Rate this post

دریچه خورشیدی

دریچه خورشیدی در ساختار صفحه‌ای مربعی شکل ساخته شده است. داخل این صفحه به شکل شکلهای هندسی مانند اشعه های خورشید طراحی شده است. البته این اشکال با قالبهای حرفه‌ای تراشکاری میشوند و در فشار دستگاه پرس پانچ شده این سوراخ‌ها که بر روی سطح دریچه تعبیه شده است درواقع مسئولیت دمش و مکش هوا در دهانه شعبه‌های کانال بر عهده دارند که به صورت گردابی صورت میگیرد.

این دریچه عموما یه شکل تایلی درون حفره‌های سقف کاذب جاساز میشوند. البته لازم به ذکر است که دریچه با یک پلنیوم باکس با لاین اصلی کانال تثبیت میشود و برای اتاق تمیز بسیار کاربردی است.

وجود فیلتر در دریچه خورشیدی از الزامات اتاق‌های تمیز به حساب می‌آید. برای بهینه ساختن هوا میزان دفعات این که هوا را تعویض کنید در یک محیط و یا تخلیه ساختن هوا از درون یک محوطه باید از شبکه مخصوص داخل دریچه‌های خورشیدی استفاده نمایید. با در نظر داشتن این موارد بهترین عوامل را برای بهینه ساختن و گردش هوا ایجاد نمایید.

درون اتاق تمیز که در زمینه دارو در حال فعالیت هستند که دارای کمترین درجه تمیزی هستند روشی عمده وجود دارد که ترکیب مناسب از هوای وارد شده با هوایی که غیر تمیز است درون اتاق استفاده میشود البته اساس کار در این حالت رقیق سازی هوا هست. وظیفه دریچه خورشیدی کاملا به همین مبنا طراحی شده است.

بیشتر بخوانید :
دمپر هوا 

رسیدن به هوای رقیق شده درون اتاق‌های تمیز و تنظیم سرعت و جریان هوای وارد شده که در آخر باعث تهویه مطبوع درون اتاق میشود از مهم‌ترین دلایل تولید این دریچه است. راه مناسب برای ورود هوای مطلوب به داخل اتاق تمیز این دریچه است. زیرا جهت و سرعت لازم را در اختلاط‌های هوا ایجاد میکند.

وجود تیغه‌های نگهدارنده که با برش‎ها و خم‌کاری در سطوح دریچه ایجاد شده است باعث سیستمی واحد و منظم در بدنه این دریچه میشود. به همین دلیل نظافت و شستشوی این دریچه‌ها ساده‌تر از مدل قدیمی آن است.

از اصول مهم در ساختمان سازی‌های مدرن تعبیه یک سیستم مطلوب است. تهویه خورشیدی جز قوی‌ترین دریچه‌های هوا از نظر سازندگان است. ظاهری که برای این دریچه طراحی شده باعث وجود کارایی‌های متفاوتی است.

حجم تهویه بالای هوا باعث شده این محصول ویژه به نظر برسد. دلیل ویژه بودن این دریچه این است که دارای پره‌های متفاوت است که هوا را در زاویه‌های گوناگونی جابجا میکند. به نسبت کارایی بالای این سیستم سر و صدای کمتری دارد به همین منظور برای مکان‎های آرام مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید :
دمپر کانالی

ساختار اصلی دریچه خورشیدی

این دریچه‌ها دارای ساختارهای مشابه هستند ولی کاملا منحصر به فرد عمل میکند به نسبت دیگر دریچه‌های هوا همانطور که از اسمش پیدا این دریچه هوا دارای بخشی دکوراتور شکل و بخشی توکار ایجاد شده است. بخش بیرونی دارای صفحه‌ای مربع شکل که دارای گاهای گرد هست که به شکل مدور و منظم طراحی شده است.

شکل‌های مدوری که روی دریچه قرار دارند با دستگاه های مخصوص پانچ شده اند البته ظاهر جذاب این دریچه بستگی به مکانیزم تولید آن بستگی دارد. ظاهر این پره‌ها به گونه‌ای است که باعث مکش و دمش عالی هوا میشود. این ابزار الهام گرفته از تابش نور خورشید طراحی شده است.

موتور دمپر

انواع دریچه خورشیدی

دریچه‌ها طبق جنس, شکل ظاهری و نوع تیغه در دسته بندی‌های جداگانه قرار میگیرد. اما توجه کنید که چنین تفاوت‌هایی بر روی روند کلی دریچه تغیرات چندانی ندارد. این دریچه طبق نوع تیغه به دو بخش ثابت و متحرک دسته بندی و تولید میشود.

بیشتر بخوانید :
دمپر پروانه ای

دریچه‌ای که در تیغه متحرک وجود دارد خیلی ساده قابل تنظیم است. در حالی که دریچه تیغه ثابت از قبل تعیین شده. تهویه هوا در این دریچه‌ها طبق متریال‌های تیغه به دو بخش پلاستیکی و آلومینیومی دسته بندی میشود.

تیغه پلاستیکی قابلیت تنظیمات در جریان هوا را به شکل دستی دارد.کارایی‌هایی که دریچه پلاستیکی دارد شبیه به دریچه آلومینیومی آن است. این دریچه‌ها گردابی هستند و دارای شکل‌های هندسی مدور طراحی شده‌اند. این موضوع باعث جلوه‌ای زیبا و خاص به محصولات میشود.

کاربردهای گسترده و متفاوت دریچه خورشیدی

این دریچه‌ها به دلیل طراحی‌های متفاوتی که دارد ویژگی‌های گوناگونی هم دارد که هر یک دارای کاربردهای گسترده ای است. اما بیشترین این دریچه‌ها برای اتاق تمیز است. در اتاق‌های تمیز نیاز است هوای اتاق دور از هر گونه گرد و غبار و آلاینده باشد. این اتاق‌ها بیشتر در بیمارستانها و آزمایشگاه‌ها و یا ساختمان‌های تجاری ایجاد میشوند.

دریچه خورشیدی یک مکمل برای سیستم تهویه هوا به حساب می‌آید. این ابزار را در تهویه مطبوع به کمک کولر گازی میتوان استفاده کرد. البته این دریچه به غیر از استفاده‌های صنعتی برای برخی از فروشگاه‌ها, دفاتر کاری تجاری, مراکز خرید و غیره قابل استفاده است.

بیشتر بخوانید :
جت نازل

چنین دریچه‌هایی بیشتر در مکان‌های سر پوشیده و زیبا و لوکس استفاده میشود. در مجموع این ابزار و تجهیزات برای مکان‌هایی که به صورت نامحسوس نیاز تهویه داشته باشد کاربردی است. چرخش این دریچه 180 الی 360 درجه است که هوا را به بهترین شکل با محیط ترکیب میکند. به همین علت استفاده از آن دارای پیشرفت چشمگیری شده است.

کاربردهای ویژه دریچه‌های خورشیدی

تهویه مطلوب اتاق تمیز بسیار مهم و ضروری است که اکثرا با دریچه‌های گردابی انجام میشود. از دیگر مزایای این دریچه این است که برای تنظیم دمای محیط هم کاربرد دارد. این تجهیزات میتواند هوا را با اختلاف 10 درجه از هوای معمول تغییر دهد.

دلیل دیگری که این تجهیزات در اتاق تمیز استفاده می‌شود این است که از تغییر ناگهانی هوا جلوگیری میکند و وضعیت استاندارد را حفظ میکند.

تولید محتوا و سئو توسط شرکت طراحی سایت تفکربرتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.