جت نازل
5/5 - (2 امتیاز)

جت نازل

دریچه جت نازل به شکل تیغه‌هایی موازی و حجم استوانه‌ای که به وسیله قالب‌های مخصوص به این شکل درآمده و از جنس آلومینیوم است. از ویژگی‌های مهم این دریچه این است که هوای کانال را به شکل پرتابی و با فشاری بالا به محیط وارد میکند. معمولا از این دریچه در مکان‌هایی استفاده میشود که دارای ارتفاع بیشتری باشد تا فشار هوا از آن دریچه افت نداشته باشد و بهترین راندمان را در تهویه هوا ایجاد کند.

وجود ظاهری زیبا و دکوراتور این دریچه برای محیط‌هایی که کانال به شکل اکسپوز ایجاد شده مورد استفاده قرار میگیرد. سطح دریچه از جنس آلومینیوم است که بعد از فرایند مونتاژ با رنگ‌های کوره‌ای زیبا میشود البته این رنگ‌ها بسیار مرغوب و با تنوعی بالا است.

دریچه جت نازل را در قطرهای گوناگون 15- 20- 25- 30- 35- 40- 45- 50- 55- 60 سانتی متر عرضه میشود. برای انسداد و یا کنترل هوای عبوری درون دریچه باید از دمپرهای پروانه‌ای به شکل گرد استفاده نمود.

بیشتر بخوانید :
دمپر پروانه ای

اطلاعاتی در زمینه دریچه جت نازل

این دریچه را میتوان بر روی دمپر نصب نمود تا بتوان انسداد و یا تنظیم هوا را در آن کنترل کرد. این دمپر دارای باله پروانه‌ای است که با بازو بسته کردن آن امکان کنترل تنظیم هوا را به دریچه نازل میدهد.

این دریچه را هم میتوان بر روی دیوار و هم سقف تعبیه کرد. این دریچه دارای محوری است که در وسط تیغه موازی وجود دارد این ساختار می‌تواند هوای خروجی را در یک بازه زمانی به 60 درجه به اطراف پرتاب کند.

تیغه‌ها و پره‌های عمودی و متوالی جت نازل در فاصله‌های یکسان میتوانند هوا را خارج و با شتابی زیاد پرتاب کند. این دریچه به وسیله تیغه‌ها و پره‌های موازی و متوالی که به کمک یک کانون به یکدیگر متصل هستند به شکل نقطه‌ای و متمرکز هوا را در جهت افقی و عمودی انتقال میدهد. به همین دلیل برای محیط‌هایی که دارای ارتفاع زیادی هستند مناسب است و صرفه جویی بالایی در زمینه مصرف انرژی‌ها دارد.

بیشتر بخوانید :
دریچه خورشیدی

در دهانه انشعابات دریچه جت نازل هوا را به شکل تک خروجی و یا ترکیبی در دهانه پلنیوم باکس در ظاهرهای دکوراتور نصب مبکند. این دریچه‌ها را به سادگی میتوانیم بر روی قاب فریم دار جاسازی و تعبیه کنیم.

مزیت های دریچه جت نازل چیست؟

  • قابلیت پخش هوا در یک حجم بالا
  • قابلیت شوت کردن هوا به شکل عمودی تا حدود 20 متر
  • پرتاب هوا به صورت یکپارچه
  • صدایی کم در هوا رسانی
  • قابل نصب بر روی دهانه انشعابات, پلنیوم باکس و هر قالب و فریم دیگر
  • پوشش محیطی را تا شعاع 60 درجه‌ای را دارد
  • هوادهی تا 8000 فوت در هر دقیقه
  • قابلیت ساخت از ورق آلومینیومی
  • جلوگیری از افت فشار هوا
  • تنظیم راحت تیغه‌ها در جهت های مختلف و یا تنظیم یک زاویه مشخص
بیشتر بخوانید :
دمپر کانالی صنعتی

انواع فریم دریچه جت نازل

ساختار این دریچه دارای دو بخش اصلی است, فریم و المان‌های داخلی در واقع لازم به ذکر است ساختار وشکل داخلی این دریچه در تمام موارد به صورتی ثابت طراحی میشود. ولی ساختار فریم به دو مدل متنوع و خاص طراخی میشود که هر دو مدل را بررسی میکنیم.

دریچه جت نازل با یک فریم پله دار

این نوع از فریم در اطراف خود یک برجستگی و یا پله دارد که زیبایی این دریچه را افزایش میدهد. البته عرضی که فریم پله دار دارد از فریم بدون پله بیشتر است. از خصوصیت‌های اصلی فریم پله دار این است که ارتفاع لوله فرورونده در دهانه انشعاب‌ها بلند نیست که در واقع به نام فریم پشت کوتاه نام گذاری شده است. در واقع بلندی و یا کوتاهی این فریم بر بازدهی و کیفیت این دریچه تاثیری ندارد.

دریچه جت نازل با فریم مسطح

این نوع از فریم ساختاری مسطح دارد که هیچ پستی بلندی در آن وجود ندارد. از آنجایی سطح این دریچه صاف است به نسبت فریم پله دار عرض کمتری دارد. از ویژگی‌های این فریم ارتفاع بلند بخش فرورونده دریچه است. اسم این فریم را فریم پشت بلند مینامند. این نوع از دریچه را با نافی بلند استفاده میکنند.

بیشتر بخوانید :
دریچه پادری

ویژگی های دریچه

مورد استفاده در گردش هوا با نمونه های توزیع هوا در کلیه کولرها

رنگ: سفید از جنس پودر کوره الکترواستاتیک البته این امکان وجود دارد در رنگ های متنوع سفارش گیری شود

محل نصب: دیوار و زیر سقف

ابزار کمکی: دمپر عقب, کانال زنگ فلکس, مبدل کروی

جت نازل از سری محصولات تولیدی هوبادصنعت است که در دسته بندی دریچه های پرتاب بلند قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.